Skip to main content

Dibek Kahvesi İçeriği

Farklı aroma içeren kahveler arasında en yumuşak içimli kahvelerden biri olan dibek, uzun yıllardır sevilerek kullanılan bir kahve türüdür. Birçok hastalığı tedavi edici etki göstermekte olup özellikle kalp rahatsızlıklarını minimuma indirmektedir. Depresyonun, duygu durumu bozukluğunun etkilerini minimuma indirdiği gözlenmektedir. İçeriğinde bulunan farklı besinlerin uygun oranda karıştırılması, kusursuz bir aroma meydana getirmektedir.

 İçeriğinde Bulunan Besinler

 Dibek kahvesi içeriği farklı besinler ile oluşturulmaktadır. Her besinin kendine özgü faydası bulunmaktadır.

 Kahve: Tüm kahve çeşitlerinin ana maddesi olan kahve, kalp rahatsızlıklarının giderilmesinde ve kalbin doğal ritminde atmasında oldukça etkilidir. Yaş arttıkça gözlenen parkinson hastalığının etkilerini de en aza indirdiği bilinmektedir.

 Menengiç: Diğer adı çitlenbik olan besinin en bilindik faydası öksürüğe iyi gelmesidir. Göğsü açarak nefes almayı kolaylaştırır. Ayrıca soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarda oluşan balgamı söktürücü etkisi bulunmaktadır.

 Kakao: İçerisinde kakao çekirdeği bulunan dibek kahvesi, doğal bir antioksidan haline gelmektedir. Kanser hücreleri ile savaşmada oldukça etkilidir. Yüzyıllar boyu hamilelik sürecinde oluşan ağrıları dindirme amacıyla kullanılmıştır.

 Dağ Kekiği: Sindirim faaliyetlerini düzenleyerek hazımsızlığı gidermektedir. Ayrıca iştah açıcı özelliğe de sahiptir. İdrar söktürücü olması sebebiyle ödem atma konusunda oldukça etkilidir. Böbrek ağrılarını gidermeye yardımcı olmaktadır.

 Kahve Kreması: Kemikleri güçlendirerek daha sağlıklı bir kas ve kemik sistemine sahip olmayı sağlamaktadır. Depresyonun etkilerini azaltarak kişilerin kendini daha keyifli ve huzurlu hissetmesini sağlamaktadır. Kolesterolü düşürerek vücudun doğal dengede kalmasına imkan vermektedir.

 Keçiboynuzu: Son derece faydalı besinlerden biri olan keçiboynuzu, balgam söktürücü özelliği ile fizyolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan fosfor ve kalsiyum sayesinde osteoporoz hastalığını tedavi edici etki göstermektedir.

 Dibek Kahvesi Nasıl Yapılır?

 İçeriğinde bulunan besinler ile şifa dağıtan dibek kahvesine https://www.adiyamankervansaraykahve.net/ linkine tıklayarak sahip olmak mümkündür.

 Üretiminde tamamen doğal besinler kullanılmakta olup kusursuz bir imalat süreci gerçekleştirilmektedir. Dibek kahvesinin yapımında su ve şekere ihtiyaç duyulmaktadır. Tıpkı Türk kahvesi gibi bir fincan su için bir kaşık kahve eklenmektedir.

 Keçiboynuzu ve krema kahveyi tatlandırmaktadır fakat isteğe göre her fincan için yarım kaşık şeker kullanılabilmektedir. Malzemeler cezveye eklenerek pişirilir ve kahve içime hazır hale getirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir